Home TE NDRYSHME E fundit, Mjeku Shqiptar ne Gjermani zbulon se kur do te jete...

E fundit, Mjeku Shqiptar ne Gjermani zbulon se kur do te jete fundi i kovid

489
0

Sipas te dhenave te fundit te mjekut shqiptar qe eshte njekohesisht edhe nenkryetar i Shoqates se Mjekeve Shqiptar ne Gjermani, gjate nje interviste ai ka deklaruar se vaksina ndaj virusit mund te zbulohet ne vitin 2021.

Sipas tij ,e lehtesiin e masave te ndermarra nga shteti gjerman mjeket e ketij vendi ende vazhdojne te jene ne gjendje gadishmerie ne rast se do kete nje vale te dyte te mundshme.

Ata thone se zakonisht rastet jane kryesisht te moshes se shtyre dhe qe kane semundje te ndryshme te zemres apo te mushkerise.

Prandaj duke iu referuar instituteve me relevance me Gjermani po mendojne qe vaksina pritet te zbulohet nga fillimi i vitit 2021 apo diku me vone.

“Eshte e veshtire te thuhet sepse cdo gje kerkon kohe por te shohim cdo na sjelli 2021, keshtu qe duhet te jemi koshient ndaj kesaj pandemie” ka thene ai ne fund