Dy binjaket identike që lindën në vitin 2007, tani janë rritur dhe thuhet se janë ndër më të bukurat në botë

0
1537

Vajzat binjake Lea dhe Ava u bënë të famshme pasi nëna e tyre, Janet Clements, krijoi një profil në Instagram për te shfaqur ato.

Ava Meri dhe Lea Rose janë dy binjake identike që lindën më 7 korrik 2007 në shtetin e Kalifornise.

Në atë kohë nëna e tyre vendosi të publikonte fotot e binjakeve në internet dhe brenda një kohë shume të shkurtër ajo pa se i kishin bere shume komente të hijshme duke qene se bukuria e tyre ishte e padiskutueshme.

Kur vajzat ishin gati 6 muajshe nena e tyre nenshkroi nje kontrate me nje agjensi e cila i beri vajzat menjehere shume te famshme por gjithsesi kjo gje u be paksa e veshtire per nenen pasi ajo ne ate kohe kishte edhe djalin 2 vjecar qe kerkonte kujdesje.

Keshtu qe nena dhe babi menduan se ajo nuk ishte koha me e mire per tu marre me kete reklamim.

Por pasi vajzat ishin bere 7 vjece dhe vellai i tyre 9 vjec, ishte nena e tyre qe vendosi te provonte edhe nje here me nje agjensi te re mode pasi kishte biseduar edhe me vajzat te cilaveu pelqeu ideja qe do te benin si modele.

 

 

Komentet pafund dhe fjale teper te bukura vershyen ne instagram me pas.

Lea dhe Ava tashme punojne per dy agjensi mode dhe kane me shume se 200 ndjekes ne profilin e tyre ne intagram dhe per me te per fotot e tyre u botuan ne shume revista apo televizione dhe aq me teper brenda 10 viteve.

Gjithsesi te mos e harrojme edhe djaloshin bukurosh, vellain e tyre Chase Robert i cili gjithashtu eshte kontaktuar nga po te njejta agjensi dhe i ka dyert perhere te hapura per tu bere pjese e modelingut.

Megjithate vellezerit Clement jane te shkelqyer dhe e kane ngriturnje karriere te suksesshme, duhet te shpresojme qe prinderit e tyre te mos harrojne qe ata jane ende femije dhe kane te drejte te jtojne dhe femijerine e tyre. Apo jo?

Jepni komentin tuaj dhe mos harroni ta ndani me miqte tuaj.