Saturday, February 22, 2020

Kek me banane.Shume e thjeshte per tu bere

përbërësit 300g Petite beurre (1.5 Paketa) 800 ml Qumësht 2 lug miell 3 lug niseshte 1 Kup sheqeri 1 lug Gjalpë 2 lug kakao 2 banane 1/2 Kupa e Nuts Ground Mbështjellë Plastike Pe...

Qofte me oriz (kroketa )

Perberesit: 2 filxhan oriz te zier 1 tas miell 1 tas galete 2 veze 1 tas kackavall te grire ereza : kripe, piper, koper ose majdanos Orizin e ziere e...

Torte me mandarina

Torte me mandarina 200 gr biskota i thermojme I hedhim biskotat ne nje tas dhe i bashkojme me 120 gr gjalp te tretur duke ie...

Kadaif me krem, super shije

KAdaifi ne kete rast do te behete me shtresa kremi ne mes Perberesit per shtresen me kadaif: 500 -700 g kadaif te pjekur (ose ashtu...

Kifle të Buta Receta

Përbërësit: 1 kg miell, 300 ml qumësht, 200 ml ujë të vakët, 100 ml jogurt kos, 200 ml vaj, 1 pluhur për pjekje, 1 lugë...

Torte e thjeshte dhe shume e shijshme

Perberesit per kete torte jane: 2 pako wafles 500 g krem djathi 750 ml pana per embelsira 2 pako sheqer vanilje sheqer 3 luge gjelle 2 pako aromatizues...

Qofte (Kroketa) me patate dhe mozzarela

Per te pergatitur qofte me patate dhe djathe mozarela duhen: 1 kg patate te cilat i ziejme ne uje me kripe 150 gr djath mozarela...

Tavë e shijshme: Lazanja me spinaq

Per kete tave na duhen: Peta lazanja 2 tufa spinaq 1 tufe qepe te njoma 200 g gjiza 3 kokrra veze 1 liter qumesht 3 luge gjalp 3 luge miell Spinaqin...

Si të përgatisni llokume me portokall në shtëpi, ju duhen vetëm pak minuta

Një recetë shumë e thjeshtë dhe e shëndetshme gjithashtu është edhe ajo e llokumeve me portokalle. Përgatiten shumë lehtë dhe shija nuk zhgënjen. Ja...

Tavë e shpejtë me perime në furrë

Perberesit: 4 kokrra patate 1 kungull 1 lulelaker 1 brokoli 3 karrota kripe, piper, arre moskat 1 liter qumesht 3 luge gjalp 3 luge miell Ne fillim pergatisim nje salce be3shamel jo shume...
271,532FansLike
15,495FollowersFollow
15,100SubscribersSubscribe

Recent Posts

Na ndiqni ne Facebook

JU LUTEM BENI LIKE


This will close in 30 seconds