Saturday, February 22, 2020

Torte e shpejte me mandarina.

Perberesit: * 3 vezë * 3 lugë ujë të nxehtë 1 miell * 1 filxhan çaji niseshte * 1 paketë vanilje Kremi: * 2 krem pakoje * 200 gr krem të...

Supe me presh dhe patate

Supe me presh dhe patate Perberesit: 4 kokrra patate 3 presh te njome 3-4 luge ml pana guzhine 1 kubik koncentrat pule 50 g gjalp kripe piper i zi...

Fileto mish vici me kajmak

Perberesit: Fileto vici 5-6 lulelaker, brokoli, karrota, 1 qepe, 2 speca majdanoz, kripe, piper i zi 500 g pana kuzhine ose kajmak Filetot e vicit te marinuara...

Biskota qe shkrihen ne goje.Te mrekullueshme

Perberesit: 250g gjalpë 1 filxhan niseshte 1 filxhan sheqer pluhur gjysmë filxhan uji 1 vanilje 3 gota miell |E piqni ne furre 160 grad per me shume ndiqni videon. gatuajshendetshem.com

Sardele në presion

Sardele ne presion Na duhen sardele te fresketa te lara e te pastruara Ne ne rastin tone kemi 2 kg sardele dhe inkemi hedhur ne...

Speca me djathë

Kjo eshte nje antipaste e shpejte per te shoqeruar pjatat e dyta Perberesit: speca te kuq djathe te thermuar majdanoz koper qepe e njome gogozhare hudhra piper i zi Ne fillim do te perziejmedjtahin...

Fole me mish të grirë

  Perberesit: 1 kokerr qepe disa thelpinj hudher 300 g mish te grire 2 veze buke e grire (galete( 150 g kackavall te grire majdanoz, kripe dhe piper i zi Pergatitja: Mishin e grire...

Biskota të shpejta pa pjekje

Per kete recete na duhet Përbërësit: 1 filxhan gjalpë ½ filxhan sheqer kaf, 3 filxhanë tershere ½ lugë çaji kanellë pluhur ¼ lugë çaji kripë 1 filxhan çokollatë të errët ¾ filxhan...

Pogace ne forme trendafili

- Përbërësit Për brumë pogaca 100gram gjalpë 1/2 filxhan (100ml) vaj vegjetal 2 vezë 1/2 gotë qumësht 1tbs pluhur pjekjeje 1 lugë çaji kripë 4 gota miell - Përbërësit 3 patate...

RECETA MË E THJESHTË E POGAÇEVE MË TË BUTA QË KENI BËRË NDONJËHERË!

Me përgatitjen e këtyre pogaçeve, mund të shtoni pak djathë të grimcuar, mish të tymosur dhe do lëpini gishtat. Përbërësit: 200 ml qumësht të nxehtë 150 ml...
271,532FansLike
15,495FollowersFollow
15,100SubscribersSubscribe

Recent Posts

Na ndiqni ne Facebook

JU LUTEM BENI LIKE


This will close in 30 seconds