Saturday, February 22, 2020

Llokuma-Petulla Receta

Përbërësit 1 vezë 1 gotë jogurt 1 lugë kripë 1 lugë të çajit karbonat 1 lugë lëng limoni 3,5 gota miell Llokuma-Petulla Hapat 1 Të gjithë përbërësit përveç miellit i derdhni në...

Gurabie me 2 ngjyra

Gurabie me 2 ngjyra Perberesit: 2 veze 1 gote uji me sheqer 1 gote uji me kos 500 g miell 1lug kafeje sode buke 3 lug gjelle gjalp te...

Si të gatuani sallatën ruse të shpejtë me vetëm 2 përbërës

Sallata ruse është një nga sallatat më të shijshme në të gjithë botën. Sot po iu sjellim dy sekrete të vogla të cilat do...

Si të bëjmë turshi me speca dhe gjizë

Specat turshi me gjizë janë një ushqim tipik dimëror i vendit tonë prandaj të dashura amvisa mos u kurseni në këto ditë të fundit...

Dredhanik me presh, gjize e kos

Per te pergatitur nje byrek dredhanik me presh e gjize: 500 gmiell 2 veze presh i igrire e i skuqur 200 g gjize 1 filxhan kos uje i ngrote...

Kifle me djath ose gjize

Perberesit: 750 g miell 500 ml qumesht 500g gjize 100 ml vaj misri 3 luge caji maja birre 3 veze sheqer dhe kripe Paraprikisht bejme gati majane e birres...

Biskota qe shkrihen ne goje.Te mrekullueshme

Perberesit: 250g gjalpë 1 filxhan niseshte 1 filxhan sheqer pluhur gjysmë filxhan uji 1 vanilje 3 gota miell |E piqni ne furre 160 grad per me shume ndiqni videon. gatuajshendetshem.com

Receta e qofteve më të shijshme që keni ngrënë në jetë

Kjo është receta më e vjetër e përgatitjes së qofteve më të mira që keni ngrënë ndonjëherë. Duhen vetëm 20 minuta për t’i gatuar. Përbërësit: 60...

Reçel (Gliko) Portokalli

Glikoja e portokallit eshte nje lloj i recelnave shumë e veçantë sepse ka nje shije karakteristike te portokallit kombinuar me arrat ose bajamet. Perberesit: 1.5 kg...

Fileto mish vici me kajmak

Perberesit: Fileto vici 5-6 lulelaker, brokoli, karrota, 1 qepe, 2 speca majdanoz, kripe, piper i zi 500 g pana kuzhine ose kajmak Filetot e vicit te marinuara...
271,532FansLike
15,495FollowersFollow
15,100SubscribersSubscribe

Recent Posts

Na ndiqni ne Facebook

JU LUTEM BENI LIKE


This will close in 30 seconds