Wednesday, June 3, 2020

Embëlsirë e shpejtë dhe e lehtë (Cheesecake), që nuk ka nevojë pa pjekje

Embëlsirë e shpejtë dhe e lehtë (Cheesecake), qe nuk ka nevoje pa pjekje Perberesit: Biskota 400gr te grira 150 gr gjalp te shkrire Krem djathi 500 gr (philadelphia...

Byrek me presh e me gjizë

Përbërësit: Bishtat nga tufa e preshit 1 tas gjizë 1 kokërr vezë Skuqim bishtat e preshit sa te zbuten pak me pak kripe dhe 4 luge vaj Me pas...

Kadaif me krem, super shije

KAdaifi ne kete rast do te behete me shtresa kremi ne mes Perberesit per shtresen me kadaif: 500 -700 g kadaif te pjekur (ose ashtu...

Kifle me djath ose gjize

Perberesit: 750 g miell 500 ml qumesht 500g gjize 100 ml vaj misri 3 luge caji maja birre 3 veze sheqer dhe kripe Paraprikisht bejme gati majane e birres...

Ja si ta bëni vetë gjalpin në shtëpi

Si një eksperte për të ushqyerit, ndihem e lirë të ha gjalpin me mall. Por unë kam merak nga kimikatet dhe hormonet në gjalpin...

Makarona në furrë me spinaq dhe fileto pule

1 pako makarona tub 500 gr spinaq i lare dhe grire 1 tufe qepe te njoma te grira 1 gjoks pule 150 kackavall te grire 1 liter qumesht 2...

Gliko me mandarina

Perberesit: 1.5 kg mandarina 500 g sheqer 2 gota uje Manadarinat qe kane lekure te trashe i ziejme 2 here paraprakisht. Pra i ziejme nje here...

Byrek i shpejte me qepe dhe domate

Na duhen: 5 kokrra qepe 2 domate 1 spec jeshil Skuqim qepen me pak kripe dhe 4 luge vaj Sa te zbutet qepa hedhim edhe domatet e grira Shtojme pak...

Biskrem

Biskrem Perberesit Gjalpë 150gr ose margarinë 150 g sheqer filxhan sheqer Niseshte 2 luge gjelle 1 paketë vanilje 1 paket baking powder 1 vezë 250 g miell 50 ml vaj Nutella ose cokokrem sipas...

Ballakume (Receta)

Përbërësit 1 kg miell ballakumesh 1 kg sheqer 8 veze 450 g gjalp pak finjë (uji i perzier me hi, qe kullohet) Ene barki dhe luge...
280,513FansLike
19,984FollowersFollow
15,100SubscribersSubscribe

Recent Posts