Monday, March 30, 2020

Biskrem

Biskrem Perberesit Gjalpë 150gr ose margarinë 150 g sheqer filxhan sheqer Niseshte 2 luge gjelle 1 paketë vanilje 1 paket baking powder 1 vezë 250 g miell 50 ml vaj Nutella ose cokokrem sipas...

Ballakume (Receta)

Përbërësit 1 kg miell ballakumesh 1 kg sheqer 8 veze 450 g gjalp pak finjë (uji i perzier me hi, qe kullohet) Ene barki dhe luge...

Petulla me cokokrem

Perberesit 3 kokrra veze 270 ml uje 50 g sheqer 65 g gjalp 20 ml len limoni 170 g miell Ne fillim uji dhe sheqeri bashke me gjalpin vendosen...

Biskota me krem (Ishlera)

Perberesit: 200 g miell 150 margarine 100 g 2 vez 120 g sheqer 100 g sheqer pluhur 100 g margarin 220 g arra te grira Ne fillim dot rrahim me...

Torte `Sy bufi` me banane

Perberesit: 4 banane cokollate e zeze per gatim 200 g gjalp ose margarine 100 g sheqer pluhur 120 g sheqer 3 veze 500-700 ml shtalp ose qumesht pana per embelsire Per...

Shkopa të ëmbël

Perberesit: 1 kokerr veze 100 miell 1 lug sheqer 1 gote e vogel musht rrushi Perzihen te gjithe perberesit dhe brumi lihet ne frigorifer perreth 2 ore E nxjerrim...

Embëlsirë e shpejtë: Sallam çokollate

Receta: 250 g biskota te thata pa yndyre 100 g cokollate te zeze ose 4 luge gjelle me kakao te hidhur 2 te verdha veze 100 g...

Qofte me presh dhe me miell misri

Perberesit: 100 g mish i grire 2 gota uji miell misri 3 luge gjelle vaj 1/2 luge kafeje sode buke 3 kokrra veze 3-4 luge gjize ose djath te thermuar 3...

Trahana me bukë misri

Trahanaja eshte nje pjate shume e shendetshme per te gjithe familjen ne mot te ftohte Receta jone ka keto perberes per 4-5 veta: 1 filxhan caji...

Pancerota me sallam dhe kackavall

Perberesit per pancerotat jane : 500 g miell 1 luge gjelle maja birre 1 luge caji sheqer 1 luge caji plot me kripe 100 ml vaj 1 veze 200ml...
276,591FansLike
17,037FollowersFollow
15,100SubscribersSubscribe

Recent Posts