Monday, May 23, 2022
HomeTE NDRYSHME

TE NDRYSHME

“Qeveria duhet të mendohet mirë!”, Zaloshnja: Ç’pritet në Shqipëri në ditën e 28-të të epidemisë, ku gaboi Spanja e Italia

Spanja dhe Kina nuk moren masa, ndaj dhe ndodhi qe në ditën e 28 të epidemisë morën të tatëpjetën dhe ndodhi ajo qe ndodhi duke thyer cdo parashikim. Një gjë e tillë nuk pritet të ndodhë me Shqipërinë në ditën...

Doktori i infektuar tregon nga karantina e tij per kuren me te mire

Shefi i Urgjencës kombëtare Skënder Brataj dy ditë pasi rezultoi pozitiv me koronavirus, ka bërë një postim në profilin e tij në Facebook ku ka treguar mbi gjendjen shëndetësore dhe menyren se si ai vete po e përballon këtë...

8 shenjat e shpejta që tregojnë se mund ta keni kaluar koronavirusin dhe nuk e keni ditur

Tashme kemi arritur ne fazen ku eshte rritur edhe numri i personave te sheruar te cilet e kane fituar kunder Covid-19. Megjithate sipas eksperteve ekziston mundesia qe disa persona jane sheruar pa patur nevoje te shkojne ne spital pasi kane...

Rudina Magjistari emocionohet në studion, tregon çfarë i kërkoi e vajza e saj

Nje nga moderatoret me te mira Shqiptare Rudina Magjistari gjatë emisionit pasditen e sotme në Tv Klan, tregoi se emocionuar se në duart e saj mbante dy aksesorë të vogël zbukurues, që ia kishte dhënë vogëlushja e saj Mia....

Gjermania do të presë pacientë italianë të prekur me COVID-19, shteti i parë në botë që e bëne kete gje

Nga Lombardia drej ne Saksoni 6 pacienete jane derguar ne Gjermani per te ofruar ndihmen e shpejte per ta dhe per te tjere.. Ky lajm u konfirmua nga guvernatori Michael Kretschmer. Gjermania është vendi i parë i huaj që i...

Italia eshte drejt perparimit! Sherohet dhe nje 39 vjecar nga ky ilac

Shifrat e njerezve të prekur prej koronavirusit në Itali janë çdo ditë befasuese por më në fund vjen një lajm i mirë nga shtet fqinj. Kështu nje pacient 39-vjeçar i shtruar në spitalin Sant’Anna te San Sebastianit është shëruar nga...

Epidemiologu jep lajmin qe te gjithe presim: Pikun e kurbës mund ta kemi arritur, por..

Doktor Dritan Ulqinaku është shprehur diten e sotme ne Abc News se me ritmet e deri tanishme të kurbës së të prekurve, se vendi ynë mund ta ketë kaluar pikun e pandemisë së koronavirusit dhe besoj se kjo kurbe...

Vendimi i ri i qeverisë ne Itali: Nxirrni fëmijët me prindin të marrin ajër të pastër

Autoritetet në Itali kane ber eme dije se po merren masa të reja për daljen e fëmijëve duke njoftuar qytetarët se mund të nxjerrin fëmijët jashtë shtëpive të shoqëruar me prindin ose një familjar tjetër dhe te kene kujdes. Por...

Dërgimi i 30 mjekëve në Itali, flet Rudina Xhunga: Do habiteni çfarë do te ndodhë në verë në Shqipëri!

Nje analize shume te bukur ka bere gazetarj e njohur Rudina Xhunga. Ajo nuk e priste lajmin qe 30 mjeke nga Shqiperia do te shkojne ne Itali per te ndihmuar popullin Italian.Kjo eshte dicka shume e mire. Sipas opinionit te saj,...

Vendimi i ri hyn në fuqi nga dita e sotme, ja sa perqind rriten pensionet

Hyn në fuqi vendimi i cili i ri i rrit pensionet në masën 2.3% dhe ky eshte nje lajme i mire per pencionistet shpresojme qe rritja te jete dhe me e madhe. Rritjen 2.3% e përfitojnë të gjithë personat që...
Advertisingspot_img

Popular posts

I'm social

0FansLike
0FollowersFollow
3,321FollowersFollow
0SubscribersSubscribe