Suedia nje nga vendet me me pak te infektuar ne Evrope, ja masat qe...

Ndersa i gjithe globi ka vene masa shtrenguese izolimi dhe karantine, ne Suedi jeta vazhdon normale. E vetmja mase qe eshte deklaruar deri tani ne...

CIA: Ja si gënjeu Kina për koronavirusin

E gjithe bota eshte ne kaos per shkak te koronavirusit dhe te gjithe jane ne pritje te lajmeve te reja. Por mediat amerikane po flasin...

Brenda pak diteve simptomat mu shfaqen nje nga nje, ja cfare tregon i riu...

Nisi me dhimbje kudo, historia e te riut te infektuar me koronavirus Kemi vene re keto kohe se shume persona te prekur nga covid-19 nuk...

Firmoset urdhri, ja deri kur do të vijojnë të jenë të mbyllura shkollat në...

Eshte firmosur urdhri nga ministrja e Shëndetësisë Ogerta Manastirliu, të gjitha institucionet arsimore do të qëndrojnë mbyllur deri në përfundim të gjendjes së epidemisë...

Familja me e bukur! Njihuni me 29-vjeçaren shqiptare që ka 7 fëmijë dhe rri...

Besoj se kjo eshte nje familjet me te bukura Shqiptare ku ne te jane 7 femije ke nena ka lindur ne fillim 2 binjake...

Shefja e Epidemiologjise ka bere nje parashikim per kete vere, ja cfare thote ajo...

Shefja e Epidemiologjise ne Institutin e Shendetit Publik, Eugena Tomini ka dhene shpjegimet e saj lidhur me situaten e krijuar nga Covid-19. Ne fjalen e...

Shkencëtarët gjejnë gjurmë të koronavirusit në një vend që nuk e prisnin

Shkencëtarët në Universitetin e Nebraska kanë gjetur gjurmë të virusit në dhomat e pacientëve me COVID-19 dhe në korridoret në dhomat e izolimit. Koronavirusi sipas...

“Une tani kam lindur për së dyti”, 66-vjecari nga Fieri tregon historine se si...

Një burrë 66-vjecar nga Fieri ditën e sotme është kthyer sot në shtëpi pasi ka rezultuar i shëruar nga COVID-19. Ai ne fjalet e tij...

Qeveria turke i dergon ndihma ne Spanjes dhe Italise por shkrimi shoqerues mbi to...

Turqia nga ana e saj u ka derguar produkte te ndihmes mjekesore dy vendeve me te prekura si Spanja dhe Italia qe po vuajne...

Cudit ish-kryeministri italian: Popullit duhet per t’i u thene e vërteta per koronavirusin

Ish kryeministri italian Mateo Renzi ka bere nje deklarate te forte ne media duke thene se duhet te tregohet e verteta me cdo kusht. Ja...
12,999FansLike
399FollowersFollow
167,032SubscribersSubscribe

Recent Posts