Friday, February 26, 2021

Shpërthejnë divorcet dhe shtatzenia/ Pas vetizolimit, çiftet kërkojnë të ndahen

Pasi shume vende te botes jane ne karantine ato kane vendosur qe te divorcohen. Ata nuk kane arritur ta suportojne jeten e brenda dhe keshtu...

Mjeku i njohur jep mesazhin e fortë: Nuk ju kemi fshehur asgjë, por nga...

Pëllumb Pipero mjeku i njohur ka postuar nje shkrim ne rrjetet sociale se si ndryshoj vendi nga rasti i pare i koronavirusit. Ai bene thirrje...

Flet shkencëtari amerikan: Ja pse koronavirusi nuk do të godasë fort në Shqipëri

Nje mesazh optimist vjen nga analiza e profesorit Robert Gallo, studiues më famë botërore, një nga zbuluesit e virusit të SIDA dhe të testit...

Çfarë duhet të kemi patjetër në shtëpi në raste izolimi nga pandemia?

Megjithese u dyshua dhe u la gjate ne pritje, OBSH-ja e deklaroi se jemi ne nje gjendje pandemie te krijuar nga KoronaVirusi. Kujtojme se cdo...

Mjeku specialist Tritan Kalo poston fotot nga Infektivi: Na besoni, do ta fitojmë edhe...

Foto te bukura vijn nga QSUT ku stafi mjeksore heronjte e vertete Shqiptar kujdesen per te infektuar me koronavirus. Mjeku i njohur Tritan Kalo ka...

Habiten te gjithe mjekët në Itali, 97-vjeçari shërohet plotësisht nga koronavirusi

Italia eshte vendi i dyte ne bote per te infektuar nga Koronavirusi.Numri i te infektuarve ka shkuar me shume se 17.000. Por dhe numri i...

E sëmura i gënjen te gjithe/ Stafi i spitalit të Beratit futet në karantinë

Ne Shqiperi mund te ndodh cdo gje.Sot ne qytetin e Beratit stafi mjeksor eshte vetëkarantinuar per nje gabim te vogel. Kete lajm e ka publikuar...

Tjetër vendim i papritur/ Vendi po mbyll kufijtë, Rama njofton: Nga nesër me Greqinë...

E gjithe Shqiperia eshte ne karantine dhe kjo eshte forma me e mire dhe ilaci i ketij virusi. Nese doni nje ilac per koronavirusin duhet...

Telefoni rreziku më i madh i përhapjes së koronavirusit, shkencëtarët tregojnë se çfarë duhet...

Koronavirusi po gjunjezon shtete te medha por ne duhet te kunderveprojme me pasterti dhe me rregulla te reja pasi keshtu mund ta mposhtim ate. Por...

Mjekët dhe infermierët e Infektivit japin një mesazh prekës nga Spitali që na përlot

Mjekët dhe infermierët e Infektivit kanë shpërndarë një mesazh tejet prekës sot nga brenda ambjenteve te Spitalit me ane te celularit. Sidomos fjalia e...

Recent Posts