Wednesday, May 25, 2022
HomeTE NDRYSHME

TE NDRYSHME

Ndodh fenomeni i pazakontë!Stuhia e reres mbulon qytetin dhe aeroportet

Një stuhi e fuqishme rëre mbuloi dje vendet e lindjes së mesme, përfshirë Arabinë Sudite, Irakun dhe Kuvajtin. Për shkak të erës së fortë dhe stuhisë u detyruan të mbyllen aeroportet dhe shërbimet publike. Meanwhile in Kuwait 😷😖🤧 #Sandstorm 🇰🇼 pic.twitter.com/lpKjtDdHaQ—...

Largohet pa asnjë gjurmë një 15-vjeçare në Vlorë, nëna e vajzës ‘ngre në këmbë’ policinë

Policia e Vlorës njofton se ka marrë denoncimin për zhdukjen pa asnjë gjurmë nga banesa të një vajzë 15-vjeçare. Denoncimin e ka bërë nëna e vajzës. “Në Komisariatin e Policisë Vlorë ka bërë kallëzim shtetasja A. Z., 42 vjeçe, banuese...

Edukatorja i merr jetën vajzës 3 vjeçe pasi e hodhi nga shkallët

Prindërit i çojnë fëmijët e tyre në çerdhe dhe kopësht sepse nuk kanë mundësi të kujdesen për ta, pasi janë në punë. Por një nënë e re mund ta kishte ende gjallë vajzën e saj nëse nuk do e kishte...

Me këto 2 përbërës heqin mykun dhe papastërtitë nga lavatriçja juaj

Lavatriçja është një ndër pajisjet më të rëndësishme që gjendet pothuajse në çdo shtëpi. Ajo përveçse lan rrobat në mënyrë të përkryer, ju shkurton shumë punë amvisave. Përdorimi i saj i herëpashershëm bën që të akumulohen papastërti dhe myk...

Sabri Fejzullahu bën njoftimin se do te largohet nga muzika per dicka me te bukur

Këngëtari i njohur, Sabri Fejzullahu, do të rikthehet me një rol për të parën herë pas afro 30 vjetësh. Profesionin e aktorit, ai e kishte lënë anash viteve të fundit, për t’iu përkushtuar karrierës në muzikë. Lajmin se do t’i kthehet...

Pas dështimit në “Eurovision”, Ronela Hajati merr vendimin e papritur

Pas eksperiencës dhe pjesëmarrjes në Eurovision, Ronela Hajati i është rikthyer angazhimeve të tjera profesionale. Këngëtarja ka postuar së fundmi disa imazhe në llogarinë e saj në Instagram përmes të cilave ka treguar se është duke punuar në projekte të...

Partnerja e re e ish-burrit të Rudina Dembacajt i lë të gjithë pa fjalë per vajzen e tyre

Pak para dasmës së bujshme të Rudina Dembacaj me Mark Frrokun edhe ish bashkëshorti i aktores, i cili dashur pa dashur është bërë pjesë e medias dhe lajmeve rozë, publikoi partneren e re, Marisa Preza. Pasi bënë lidhjen publike, fotot...

Tha se bukurinë e ka marrë nga e ëma/ Reagon per here te pare nëna e Monika Kryemadhit

Kryetarja e LSI-së Monika Kryemadhi ishte e ftuar në programin “Dola te Ola” në News 24 ku bëri një rrëfim të ndjerë për jetën e saj. Teksa eci nëpër kujtime me anë të fotografive, Kryemadhi tha se ka patur një...

Vendi i pare ne Evrope qe vendos karantinen e lise se majmunit

Belgjika është bërë vendi i parë në botë që ka vendosur një karantinë të detyrueshme për njerëzit me lisë majmuni. Virusi ka përfshirë Evropën në dy javët e fundit, me 20 raste të konfirmuara në Mbretërinë e Bashkuar dhe nëntë...

Ndryshon MOTI, del parashikimi per gjithe javen (Tabela per 5 dite)

Sipas Sherbimit Meteorologjik Ushtarak, java do të nisë me kthjellime e vranësira të cilat në zonat malore e kodrinore do të marrin karakter të dendur. Në këto zona gjatë mesditës e pasdites së ditës së hënë prashikohen reshje shiu...
Advertisingspot_img

Popular posts

I'm social

0FansLike
0FollowersFollow
3,330FollowersFollow
0SubscribersSubscribe