Saturday, April 4, 2020

4 shenjat që nuk duhet të neglizhoni kurrë, ja rastet kur duhet të vizitoheni...

Për fat të mirë, shumë probleme shëndetësore që lidhen me shëndetin riprodhues të femrës, nuk përbëjnë rrezik për jetën, por nëse vëreni simptomat e...

Çdo grua pas moshës 40-vjeçare duhet t’i marrë këto vitamina

Është e rëndësishme të ushqeheni mirë në çdo moshë, megjithatë pas të 40-ave është shumë e rëndësishme pasi edhe në këtë moment fillojnë të...

Tronditë 22 vjeçarja shqiptare nga Zvicra: Ju tregoj se çka ndodh me ata që...

Në nja artikull të paradokoshëm të „Bielertagblatt“, një shqiptare e re nga Maqedonia kishte rrëfyer se cilit vend i takon, pa cekur fare shtetësinë...

Doni të lini duhanin? Kjo kurë mund t’iu surprizojë!

Të ndaloni së piri duhanin është e vështirë. Gjithkush që e ka provuar e di këtë. Një artikull i kohëve të fundit në Psychology...

Kura si ta beni zemren te re

Kura për zemrën me omega 3, 6 dhe 9 Acidet e mirë yndyrore nga deti dhe toka, që rigjallërojnë enët e gjakut Yndyrat janë të përbëra...

Reumatizma, kurimi në mënyrë natyrale

Ekzistojnë lloje të ndryshme reumatizmash, të cilat më shumë se përmes ilaçeve mund të kurohen edhe në mënyrë natyrale. Ushqimi është padyshim një pjesë...

Pija kundër yndyrës, për humbje ekstreme të peshës deri në 10 kg

Një nga proceset më të vështira është padyshim procesi i humbjes së peshës. Të gjithë dëshirojmë të hamë, por disa prej nesh fitojnë më...

Përbërësi i zakonshëm që zbardh rrobat tuaja brenda natës

Rroba të bardha, por që e kanë humbur bardhësinë me kalimin e kohës? Larjet e shpeshta, përdorimi i deodorantit apo detergjentëve jo cilësor i...

Fruti “magjik që duhet konsumuar patjetër

I njohur si një frut me ndikime pozitive në trupin tonë, avokado ngadalëson procesin e plakjes, ul kolesterolin dhe mban zemrën në mënyrë të...

Shqipëria “përpihet” nga furtuna, çfarë po ndodh me motin në këto qytete?

Kriza bërthamore e Koresë së Veriut mund të çojë drejt një katastrofe planetare. Kështu paralajmëroi sot presidenti i Rusisë, Vladimir Putin. ImageFOTO GALERI Duke folur pas një...
277,271FansLike
17,382FollowersFollow
15,100SubscribersSubscribe

Recent Posts