Wednesday, June 3, 2020

10 gjëra që do të të ndodhin nëse konsumoni vaj peshku çdo ditë

Mijëra shtesa dietike sot ju premtojnë një jetë të gjatë dhe të shëndetshme, por vetëm disa prej tyre me të vërtetë veprojnë. Vaji i peshkut...

Katrorka me kokos

Përbërësit 1 gote kos (gota 200ml) 1 gote qumësht 1 gote vaj 1 gote kokos 2 gota sheqer 2 gota miell ½ pluhur për pjekje 1 sheqer vanilje 100 gr çokollatë per...

Makiaveli: “Pse njerëzit e mirë e të drejtë nuk “çajnë” përpara në jetë”…

Machiavelli ishte një mendues politik florentin i shekullit të gjashtëmbëdhjetë me këshilla të dobishme për njerëzit e mirë të cilët nuk shkojnë shumë larg. Mendimet...

5 shtëpitë luksoze të të famshmëve që do t’ju lënë pa frymë

Ndërsa shtëpia e Elvis Presley-t në Graceland është shtëpia më e famshme në të gjithë botën, edhe shtëpitë të tjerëve nuk kanë fund. Shikoni...

Autobuzi 1.7 milion dollarë, është në thelb një hotel me 5 yje

Për shumicën e njerëzve, termi 'motorhome' nuk perben 'luksin'. Një kompani gjermane kanë nxjerrë një bishë mbi rrota prej 1.7 milion dollarësh. ...

4 menyrat e thejshta si ti hiqni qafe puçrrat brenda natës

Disa mënyra për të hequr qafe puçrrat brenda natës 1. Vitamina E Hapni një kapsulë të vitaminës E dhe lëreni për 10 minuta ose gjatë...

Këto 4 Pyetje që ja bëni vetes çdo mëngjes para pasqyrës mund të ndryshojnë...

1. Çfarë është me të vërtetë e rëndësishme? Për shembull, shumë prej nesh vendosin që duan të ushtrohen më shumë. Çfarë është me të vërtetë...

Ja çfarë ndjen bebja në bark, kur nëna qan gjatë shtatzënisë

Hulumtimet nga Shoqata për Shkencën Psikologjike pohuan se një embrion 6-muajsh ndikohet nga emocionet tuaja. Dhe kjo nuk është vetëm e përkohshme. Shëndeti juaj...

3 Simptomat të cilat tregojnë që jeni nën stres.KUJDES!

Ekzistojnë shumë simptoma fizike, të cilat mund t’ju ndihmojnë të identifikoni stresin, gjykuar sipas ekspertëve të ushqimit. Charlotte Watts, autore e librit “The De-Stress Effect”...

6 Maskat e flokëve që ju duhen për flokë më të shëndetshëm!

1. Avokado. Ideal për rivendosjen e shkëlqimit të flokëve të dëmtuara. Perzieni 1/2 avokado dhe 2 te verdha veze. Përziejini se bashku dhe aplikojeni kete...
280,513FansLike
19,984FollowersFollow
15,100SubscribersSubscribe

Recent Posts