Sunday, January 29, 2023
HomeTE NDRYSHME

TE NDRYSHME

Mos beni te njejtin gabim qe une bera: Letra e nje Shqiptareje te prekur, te gjithe duhet ti hidhni nje sy

Eshte nje mesazh qe duhet ta lexojme te gjithe. Italia e veriut eshte kthyer ne karantine e gjitha per te ndaluar infektimin e popullsise pavaresishte qe jane 17.000 te infektuar. Menyra si u perhap tregon qe eshte shume ngjites, gjithashtu shkakton...

Ritet perseri nuk i te prekurve me Korona virus ne Shqiperi.Ja si eshte gjenda e tyre.

Rritet perseri numri i te prekurve ne Shqiperi nga koronavirusi.Tashme nurmi ka shkuar 38 te infektuar dhe lajmi eshte ber publik nga Instituti i Shëndetit Publik. Janë testuar 505 raste të dyshuara dhe 38 prej tyre janë të konfirmuar...

15 mjekë në spitalin e Fierit hyjnë në karantinë. Ja si ja punoi 61-vjeçarja fshehu udhëtimin

Koronavirusi eshte futur ne Shqiperi dhe te gjithe ne kemi marra masat per ta ndaluar. Por nje qytetin e Fierit 15 mjekë dhe infermierë kanë hyrë në karantinë, pasi testi i një pacienteje 61-vjeçare rezultoi pozitiv për koronavirus qe keshtu...

Pacientja që i mbijetoi koronavirusit tregon se si duhet ta përballojmë dhe çfarë të bëni qe mos ju prek

Nje vajz 37 vjec eshte infektur me koronavirus dhe ka nje mesazh per te gjithe ne nje mesazh paqe dhe sigurie. Ajo thote mos u frikësoni, por mendoni për individët me rrezik të lartë dhe qëndroni në shtëpi nëse ndjeheni...

Shpërthejnë divorcet dhe shtatzenia/ Pas vetizolimit, çiftet kërkojnë të ndahen

Pasi shume vende te botes jane ne karantine ato kane vendosur qe te divorcohen. Ata nuk kane arritur ta suportojne jeten e brenda dhe keshtu kane nisur divorecet e para nga Kina deri ne europe. Si rezultat i vetizolimit nga koronavirusi,...

Mjeku i njohur jep mesazhin e fortë: Nuk ju kemi fshehur asgjë, por nga dita e sotme…

Pëllumb Pipero mjeku i njohur ka postuar nje shkrim ne rrjetet sociale se si ndryshoj vendi nga rasti i pare i koronavirusit. Ai bene thirrje qe ta luftojme se bashku virusin perndryshe ne do te humbasim ndaj duke marr masat...

Flet shkencëtari amerikan: Ja pse koronavirusi nuk do të godasë fort në Shqipëri

Nje mesazh optimist vjen nga analiza e profesorit Robert Gallo, studiues më famë botërore, një nga zbuluesit e virusit të SIDA dhe të testit të parë të diagnostikuar të HIV.Ai eshte nje gjeni i kesaj fushe. Ai eshte drejtor i...

Çfarë duhet të kemi patjetër në shtëpi në raste izolimi nga pandemia?

Megjithese u dyshua dhe u la gjate ne pritje, OBSH-ja e deklaroi se jemi ne nje gjendje pandemie te krijuar nga KoronaVirusi. Kujtojme se cdo gje nisi nga nje province e Kines dhe u perhap shume shpejt e me ritme...

Mjeku specialist Tritan Kalo poston fotot nga Infektivi: Na besoni, do ta fitojmë edhe këtë betejë patjeter

Foto te bukura vijn nga QSUT ku stafi mjeksore heronjte e vertete Shqiptar kujdesen per te infektuar me koronavirus. Mjeku i njohur Tritan Kalo ka postuar disa foto duke thënë se edhe kjo betejë do të fitohet patjeter dhe me...

Habiten te gjithe mjekët në Itali, 97-vjeçari shërohet plotësisht nga koronavirusi

Italia eshte vendi i dyte ne bote per te infektuar nga Koronavirusi.Numri i te infektuarve ka shkuar me shume se 17.000. Por dhe numri i te sheruarve ka nje rritje mbi 1500 paciente jane sheruar. Pikerishte nje lajm i mire vjen...
Advertisingspot_img

Popular posts

I'm social

0FansLike
0FollowersFollow
3,681FollowersFollow
0SubscribersSubscribe