Friday, September 18, 2020

Ministrja e Arsimit Besa Shahini jep lajmin e mire per nxenesit qe kete vit...

Qe ne fillimet e karantines e deri me sot, ministrja e Arsimit Besa Shahini ka qene vazhdimisht ne kontakt me nxenesit, studentet dhe mesuesit...

Kujdes nga dita sotme! Nga sot hyn në fuqi ligji i ri! 10 veprimet...

Diten e sotme hyjnë në fuqi ndryshimet në Kodin Penal, të miratuara nga Parlamenti gjaë seancës së 16 prillit. Nga sot 10 veprime përbëjnë...

Dolen me sukses nga pandemia, Merkel jep lajmin e mire per te gjithe ne

Gjermani arriti ta zvogeloje përhapjen e koronavirusit aq shume sa që jeta po fillon t’i kthehet normalitetit nderkohe Kancelarja Angela Merkel u shpreh se...

Gjithçka do te filloje nga data 15 maj, këto shtete fqinje vendosin të rihapin...

Kryeministrat e 3 shteteve europiane Letonise, Lituanise dhe Estonise kane thene se do te krijojne nje “flluske udhetimi” per qytetaret e tyre duke i...

Cfare ndodhi sot neper bote: SHBA, Spanja, Italia, Gjermania, Franca me rregulla te reja,...

Koronavirusi po fillon te shembet dhe efekti i tij ne bote sa vjen dhe po bie nuk eshte me si dikur. Njerezit po mesohen me...

Mosha ideale midis cifteve/ Ja sa vite diference duhet te ken ciftet qe te...

Nese cifti eshte nga 1 deri në 3 vjet Je në zonën e sigurt dhe nuk ke asnjë problem. Kjo diferencë moshe mund të përbëjë...

Ja 4 shenja qe tregojne se mund ta keni kaluar koronavirusit dhe mos e...

Sipas eksperteve ka shume mundesi qe sipas konstatimeve e fundit, te keni kaluar coronavirusin dhe te keni qene ne kembe. Ndaj ekziston mundesia qe...

Itali: Rreth 600 mijë emigrantë të paligjshëm përfitojnë leje të përkohshme qëndrimi për motive...

QEveria Italiane ka marre nje hap vendimtar per te gjithe emigrantet klandestine qe ndodhen ne Itali ne keto kohe. Duke qene se kjo situate e...

“Zgjerohet fasha e orareve te reja” Ministrja bën publike masat e reja lehtësuese dhe...

Ministrja e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale Ogerta Manastirliu ka bëre të ditur sot nga Poliklinika e Specialiteteve nr. 3 në Tiranë ja se si...

Ardit Gjebrea poston mesazh në Instagram, vajza e tij i bën pyetjen që Arditi...

Tashme e gjithe Shqiperia eshte ne karantine dhe te gjithe keshillojne te qendrojme ne shtepi dhe kjo eshte menyra me e mire per te...
280,158FansLike
19,984FollowersFollow
15,100SubscribersSubscribe

Recent Posts