Tuesday, September 24, 2019

Foshnja mbërriti në spital në gjendje të rëndë shëndetësore, policja e merr për ta...

Celeste Ayala po punonte në spitalin e fëmijëve të Sor Maria Ludovica në Buenos Aires, Argjentinë, kur një foshnje e kequshqyer u soll duke...

31-vjeçarja sjell në jetë fëmijën e tetë, kush është gruaja nga Lushnja

Është një nga rastet e rralla sot në Shqipëri që një nënë 31 vjeçare të sjellë në jetë brenda 10 viteve tetë fëmijë. Lulije...

Një i moshuar kishte orë në rrugë duke u përpjekur të shiste ëmbëlsirat. Kur...

Për fat të keq, sa më shumë kohë kalon aq më shumë njerëz duket të bëhen të pandjeshëm, vlerat humbasin, ndjeshmëria dhe solidariteti janë...

Ai ankohej se gruaja e tij ishte “vetëm” një shtëpiake, derisa zbuloi diçka më...

Rushles Castleberry jeton në qytetin e Masaryk-it në Florida, punon si artiste tatuazhesh, është martuar në mënyrë civile me Billy Lynch dhe ka tre...

Si të largosh kapsllëkun, fryrjen dhe gazrat brenda 1 minute sipas teknikës kineze

A e dini? Akupresura është një metodë e lashtë kineze që përdoret për trajtimin e mjaft sëmundjeve. Në veçanti, akupresura është përdorur për shekuj...

Shkon me urgjence ne spital nga pickimi qe i la merimanga.Cfare duhet te beni...

Tony Folan ,baba i 2 femijeve kishte nevojë për trajtim urgjent pasi një merimangë gjigante iu hodh në krah. Por mjekët i thanë atij nëse...

Onkologët: Hani këtë ushqim vetëm për 2 ditë! Largon diabetin, vret qelizat kancerogjene dhe...

Ju duhet ti kushtoni kujdes të vecantë dietës tuaj. Ekspertët thonë që duhet të hani më shumë barishte sesa mish. Nuk po themi që të...

Adoleshentin e godet rrufeja, zbuloni objektin që i shpëtoi jetën

Një nxënës i mbijetoi një goditje rrufeje potencialisht vdekjeprurëse, sepse mbante një skateboard. Josia Wiedman, 13 vjeç, u mbrojt nga forca e plotë e valës...

Rama foto familjare nga pushimet, ja detaji i veçantë nga kryeministri

Nga shetitorja e re e Dhermiut, ku ka kaluar pushimet, kryeministri Edi Rama ka preferuar te ndaje me ndjekesit e tij nje foto familjare. Nje...

Ja çfarë ndjen bebja në bark, kur nëna qan gjatë shtatzënisë

Hulumtimet nga Shoqata për Shkencën Psikologjike pohuan se një embrion 6-muajsh ndikohet nga emocionet tuaja. Dhe kjo nuk është vetëm e përkohshme. Shëndeti juaj...
264,011FansLike
12,356FollowersFollow
5,010SubscribersSubscribe

Recent Posts