HomeGATIME

GATIME

Receta më e mirë e bakllavasë qe ju shkrihet ne gojë

Bakllavaja është një nga ato ëmbëlsira që tashmë është bërë traditë për Vitin e Ri. Nëse akoma nuk e keni bërë, dritare.net ju sjell recetën më të mirë, që do ju shijojë e ëmbëlsojë më shumë se kurrë keto...

Nertila Koka tregon receten e embelsires qe gatohet per 8 minuta. Video

Këngëtarja shumë e dashur shqiptare Nertila Koka, tashmë siç e dimë ka një kanal te sajin ku tregon receta të ndryshme gatimi. Këtë herë është rikthyer me recetën e ëmbëlsirës Kompekaj në 8 minuta, e cila eshte dhe mjaft e...

Sa e lehtë është të bësh djathë të freskët me 1 litër qumësht, 1 kos dhe gjysmë limoni

Të jesh në gjendje të kujdesesh për shëndetin tënd është një nga gjërat më të rëndësishme që duhet të përpiqemi të bëjmë, një nga mënyrat më efektive është sigurisht që t’i kushtojmë vëmendje asaj që hamë. Leximi i etiketës dhe...

Kuzhinieri Italian tregon sekretin si duhet ti zini makaronat

Shumica shtojnë vajin e ullirit kur ziejnë shpagetat, që brumi të mos ngjitet. Kuzhinieri italian, Fabio Vivijani, i cili jeton dhe punon në Çikago, thotë që kurrë nuk do të duhej të shtoni vajin e ullirit në pasta, sepse ai...

Mjaft harxhuat lekë lokaleve! Ja si t’i gatuani në shtëpi me pak përbërës. Për 20 minuta

Sot po ju sjellim recetën e plotë sesi të përgatisni vetë një kruasan në kushte shtëpie dhe me përbërës që ju gjenden në frigoriferin tuaj. Përbërësit: 250 gr gjalpë; 300 gr miell; 1 lugë kafeje maja buke; 100 gr çokollatë...

Një tortë e shijshme me banane në vetëm 15 minuta

Një tortë e shijshme me banane në vetëm 15 minuta , falë recetës që Shije ju sjell. Hidhini një sy dhe nxitoni ta përgatisni… Përbërësit 4-5 banane 4 luge ajkë e thartë 200 ml ajkë e ëmbël 300 gram biskota 3 puding me vanilje 9 lugë...

Nuk keni pse ta blini, me këtë recetë mund ta bëni sallatën ruse per cdo feste

Sallata ruse është një pjatë popullore e kuzhinës ruse që përdoret shpesh si sallatë me bazë perimesh. Kjo sallatë është e bërë me disa ingredientë themelorë dhe zakonisht përbëhet nga copa të vogla të patates, karrota të gatuara, fasule...

Kjo eshte temperatura perfekte qe duhet ta piqni picen ne shtepi

Në çfarë temperature duhet ta piqni picen ne shtepi? Me siguri është një nga pyetjet që i keni bërë vetes. Ne do të shpjegojmë pse furra duhet të jetë në një temperaturë të caktuar për të gatuar pica perfekte. Temperatura...

Shiko sa e lehtë është të bësh djathë të freskët me 1 litër qumësht, 1 kos dhe gjysmë limoni

Të jesh në gjendje të kujdesesh për shëndetin tënd është një nga gjërat më të rëndësishme që duhet të përpiqemi të bëjmë, një nga mënyrat më efektive është sigurisht që t’i kushtojmë vëmendje asaj që hamë. Leximi i etiketës dhe...

Një recetë që ka bërë për vete miliona njerëz: Pite me patate!

Thjesht duhet ta provosh këtë për të parë pse është kaq e mirë Tre vjet më parë, italianët ngarkuan një video ku bëhej pite me patate, ose siç e quajnë “patate të grimcuara”. Në tre vjet, kjo është bërë një...
Advertisingspot_img

Popular posts

I'm social

0FansLike
0FollowersFollow
3,871FollowersFollow
0SubscribersSubscribe