Burri lë gruan shtatzënë me borxhe të mëdha dhe largohet nga shtepia, por një ditë ajo shikon diçka në furrën e re që i ndryshoi jetën!Video

0
2200

Pavaresisht se ne cilen kohe ne jetojme, dhe pavaresisht ngjarjeve te shumta qe po degjojme, ne ende kemi shpresa dhe besojme thelle se ne bote ka akoma njerez te mire qe duan te ndihmojne.

Amanda ishte gruaja per te cilen ben fjale kjo histori. Ajo dhe burri i saj Santi kaluan dy vite bashke duke u angazhuar neblerjen dhe rregullimin e shtepise se tyre te endrrave.

Pastaj u perpoqen te lindin femije per 3 vjet me radhe dhe kur me ne fund Amanda mbeti shtatezene. Mirepo kur gjithcka po shkonte mire, mjaftoi nje momejt dhe u shemb e gjitha.

Burri i saj e la Amanden per nje grua tjeter. Ai e la ate te vetme me nej femije dhe mes borxheve te medha e pa asnje perkrahje apo te ardhur tjeter. Megjithese Amanda fale shoqees se saj Anna nuk mbeti kurre pa leke.

Shoqja nje dite e mori Amanden ne nje stacion lokal radiofonik dhe aty ajo u intervistua dhe tregoi situaten e saj te veshtire.

Por stacioni i Radios nuk mund te bente dot asgje i vetem dhe kerkoi ndihme nga bizneset lokale. Anna e ndihmoi Amanden te tregonte se cfare kishte perjetuar ajo keto 5 jave e vetme pa mbeshtetje.

Kur mbaroi se treguari historine e saj, Prezantuesja e emisionit ne radio shkoi ne shtepine e re te Amandes. Atje ne shtepi ata pane se Amanda po merrte si dhurate shume gjera nga njerezit bujare. Nje fshese me korent, nje frigorifer plot me ushqime te siguruara per tre muajt e ardhshëm kështu që asaj nuk do ti duhej te shkonte neper dyqane ushqimore.

Madje në banak ishin 4,000 dollarë dhurate për fëmijën së bashku me një kupon prej $ 1,000 për fotot e para te foshnjes. Por me e bukura ishte kur kameramani hapi furrën, te gjithe u habiten pasi brenda saj ishte nje shume parash prej $ 10,000 për të qenë të saktë. Te gjitha këto para ishin për të ndihmuar Amanden dhe per te ishte padiskutim nje dhuratë e pabesueshme!
Amanda me lotet qe i rridhnin ne fytyre, nuk gjente fjale per te falenderuar kedo qe ka dhuruar per te.

Gjërat tashme kishin ndryshur dhe kishte kaluar parashikimin e Amandes, por me ndihmën e miqve të mirë dhe donatoreve, ajo do te jetonte me mire se c’mund te kishte imagjinuar.