Home VIDEO RECETA Biskrem

Biskrem

589
0

Biskrem

Perberesit
Gjalpë 150gr ose margarinë
150 g sheqer filxhan sheqer
Niseshte 2 luge gjelle
1 paketë vanilje
1 paket baking powder
1 vezë
250 g miell
50 ml vaj
Nutella ose cokokrem sipas deshires (zevendesoje me marmalate ne mungese)

Perzihet, margarina, veza, sheqeri, vaji dhe vanilja bashke
Shtojme niseshten dhe vazhdojme me duar
Pastaj hedhim miellin duke bere nje brume jo shume te forte dhe as te bute

Nga brumi marrim dhe formojme topa e i bejme pete, i hedhim pak nutella dhe i bejme ne forme te rrumbullaket

I veme ne tave dhe i bejme forme lehte me thike

I pjekim me temp 170 grade sa te marrin nje ngjyre kafe te lehte ne siperfaqe

/©gatuajshendetshem.com/