Home TE NDRYSHME Bill Gates jep lajmin e mire tregon si do të duket bota...

Bill Gates jep lajmin e mire tregon si do të duket bota pas pandemisë

476
0

Bota tashme eshte ndryshe dhe nje bote pa pandemi do te ishte nje enderr per te gjithe.

Pas përfundimit të pandemisë së koronavirusit, Bill Gates thotë se do të ketë më shumë se 50 % më pak udhëtime me aeroplan sesa ka pasur më herët pasi pritet qe pas daljes se vaksines bota do te kthehet ne noramlitet.

Gjithashtu, shton se do të rritet përqindja e atyre që do të punojnë nga shtëpia.

Themeluesi i Microsoft, konsideron se kompanitë do ta ngrejnë pragun për udhëtimet zyrtare pas krizës shëndetësore dhe takimet private i parashikon që do të mbahen vetëm në raste urgjente.

Besojme se do behet me mire dhe 2021 te na sjell endrra qe kishim len pergjysem ndaj 2021 do te jete nje vit qe kthehemi ne normalitet.

Por nderkoh ruani veten tuaj dhe familjet tuaja.