Basha bën lëvizjean e parë pas rezultateve të zgjedhjeve, pritet reformim

0
306

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha mësohet se po kryen lëvizjen e parë pasi numërimi i votave po vjen drejt fundit.

Burime bëjnë me dije se kreu i PD ka thirrur në takime përfaqësues të 12 qarqeve të Partisë Demokratike.

Takimet mësohet se po bëhen një nga një ku përfaqësuesit po hyjnë dhe dalin nga selia e PD.

Për rezultatin pritet një analize e thellë, ndërsa PD pritet të hyjë në një proces tërësor reformimi./K.B/NOA.al