Monday, May 23, 2022

shendeti

9335 POSTS0 COMMENTS

A do paguhen faturat e ujit dhe të dritave në muajt e ‘lu ftës’? Vjen pergjigja qe se prisnim

A do ti paguajme faturat e ujit dhe te dritave ja se si Kryeministri i Shqiperise Edi Rama ka thene një herë e mirë...

“Brenda së njëjtës familje, njëri infektohet e të tjerët jo. Si mund te ndodhi kjo?”

Ne nje lidhje vidjo me skype ne emisionin Opinion, ka folur shefja e Epidemiologjise ne ISHP, Eugena Tomin e cila ka treguar dicka mbi...

“Pacienti zero eshte drejt sherimit”, Presidenti shprehet i emocionuar dhe shpreson qe se shpejti …

Presidenti i Shqiperise Ilir Meta ka reaguar ne lidhje me rastin e pacientit zero i cili ka dale negativ ne testin e pare pas...

Mjeku specialist tregon tre shenjat e para kryesore se kur duhet te telefononi 127

Tritan Kalo, mjeku teper i nderuar ne profesionin e tije ka treguar se kur nje person ka kolle, temperature dhe veshtiresi ne frymemarrje te...

E ze kolla teksa po jepte motin, por ja cfare i ndodh Alba Hoxhes ne emision

Keto dite te veshtira izolimi ne shtepi, kemi pare gjithashtu edhe shume vidjo qesharake per kollen. Prezantuesja e parashikimit te motit ka ndare ne rrjete...

Ja renditja e Shqipërisë në listën e të prekurve me koronavirus.Nuk pritej

Koronavirusi nisi si nje enderr por u be realitet ne te gjithe boten dhe perhapja e tij eshte ne cod vend te botes dhe...

Specialistet thone: Humbja e perceptimit të aromës dhe shijes,jane 2 shenja se mund të jesh i infektuar

Keto jane dy simptomat qe jeni infektuar me koronavirus kur ju keni humbur aromen dhe shijen kur ushqeheni. Virologut Dr. Hendrik Streeck nga Gjermania po...

‘Ajo që fshihet është 10 herë më e madhe’, flet mjeku specialist: Ja kur do bie numri i rasteve me Koronavirus.Video

Pëllumb Pipero nje nga mjeket me te mire ka dhe nje interviste dhe ka thene se nëse sot kemi kaq raste të prekur me...

Dokumenti në Itali: Personat e infektuar mbi 80 vjeç ose me shume nuk pranohen në kujdesin intensiv.Rregullat e reja

Italia tashme eshte plote me te infektuar dhe nuk mund ti perballoj te gjithe te infektuarit ne spitalet e tyre.Ndaj ata qe jane mbi...

Doktori japonez: Si të zbulosh vetë nëse mund të jesh infektuar me koronavirus dhe një këshillë të thjeshtë për t’a larguar

Shume keshilla ka sot per tu ruajtur nga virusi por kjo e doktorit Japonez eshte nje keshille qe ju te shikoni a jeni te...

Ilaçi që shëroi shumë pacientë në Itali do përdoret edhe në Shqipëri

Ne Itali ka nisur perdorimi i medikamentit Tocilizumab si nje terapi per kurimin e pacienteve me COVOD-19 qe jane shtruar ne terapi intensive e...

Ardit Gjebrea poston mesazh në Instagram, vajza e tij i bën pyetjen që Arditi nuk e priste

Tashme e gjithe Shqiperia eshte ne karantine dhe te gjithe keshillojne te qendrojme ne shtepi dhe kjo eshte menyra me e mire per te...
Advertisingspot_img

Popular posts

My favorites

I'm social

0FansLike
0FollowersFollow
3,321FollowersFollow
0SubscribersSubscribe