shendeti

13073 POSTS0 COMMENTS

Tjetër vendim i papritur/ Vendi po mbyll kufijtë, Rama njofton: Nga nesër me Greqinë do të…

E gjithe Shqiperia eshte ne karantine dhe kjo eshte forma me e mire dhe ilaci i ketij virusi. Nese doni nje ilac per koronavirusin duhet...

“Dy ditët e para janë më të rënda”, 26-vjeçarja me koronavirus tregon me se kurohet dhe ndihesh me mire

Koronavirusi mendohet si nga gripet me te veshtire sepse nuk eshte e lehte me gjete nje vaksine 100 perqind qe te kete efekt por...

Telefoni rreziku më i madh i përhapjes së koronavirusit, shkencëtarët tregojnë se çfarë duhet të bëni tani

Koronavirusi po gjunjezon shtete te medha por ne duhet te kunderveprojme me pasterti dhe me rregulla te reja pasi keshtu mund ta mposhtim ate. Por...

Mjekët dhe infermierët e Infektivit japin një mesazh prekës nga Spitali që na përlot

Mjekët dhe infermierët e Infektivit kanë shpërndarë një mesazh tejet prekës sot nga brenda ambjenteve te Spitalit me ane te celularit. Sidomos fjalia e...

Si te kuptojme nese jemi te prekur nga CoronaVirusi brenda 10 sekondave?

Gjithandej degjojme vetem lajme mbi kete viroze te cuditshme qe ka prekur shume njerez dhe ka pasur viktima ne mbare boten. Mirepo duke qene...

Mjekët kinezë nisen drejt Italisë, së bashku me 33 ton furnizime mjekësore dhe barna

Kina i vjen ne ndihme Kinezeve ata sjellin nje ekip mjekesh dhe duan qe ti ndihmojne ne kete kohe te veshtire qe eshte Italia...

Akullore në kushte shtëpie! Ja receta që do ju shoqërojë gjatë verës…

https://www.youtube.com/watch?v=aewgjVZHuPE

Ju nuk jeni të shëndoshë, por barku juaj është i fryrë! Mësoni si të shpëtoni njëherë e mirë nga ky problem

Shumë njerëz mendojnë se fryrja e barkut ësht ënjë nga gjërat më të bezdisshme në botë. Ne të gjithë e dimë se ky është...

Foshnja mbërriti në spital në gjendje të rëndë shëndetësore, policja e merr për ta ushqyer

Celeste Ayala po punonte në spitalin e fëmijëve të Sor Maria Ludovica në Buenos Aires, Argjentinë, kur një foshnje e kequshqyer u soll duke...

Kek pa miell dhe sheqer, receta që është bërë ‘hit botëror’

Ky kek pa miell dhe sheqer u bë ‘hit botëror’ në një kohë shumë të shkurtër. Përgatitet me pak ingredientë dhe në vetëm pak...

Mjekët: “Mos provoni asgjë tjetër”, ja 2 shërimet BIO për arteriet e bllokuara

Nivelet e larta të kolestrerolit dhe një dietë jo e shëndetshme është receta perfekte për të shkatërruar trupin tuaj. Nëse doni të ulni rreziqet nga...
Advertisingspot_img

Popular posts

My favorites

I'm social

0FansLike
0FollowersFollow
3,749FollowersFollow
0SubscribersSubscribe