Arriten nga Anglia me valixhet plot me para, por ja cfare iu zbulua dy grave në Rinas

0
681

Rasti flagrant jane dy gra shqiptare që po futeshin në Shqipëri nga aeroporti i Rinasit, ku Doganat dhe Policia aty u kanë zbuluar 42 mijë Paund të padeklaruara.

Fillimisht u zbulua një 46-vjeçare që po vinte nga Anglia me rreth 32 mijë Paund. Më pas një vakze 20-vjeçarje, te ciles iu gjetën 10 mijë Paund të futura në çantën e dorës.

Keshtu ato nuk ia hodhen paq pasi tani mbi dy femrat bie akuza për mosdeklarim të ardhurash, ndërkohë që edhe u janë sekuestruar paratë.