Home SHENDETI Aplikoni këtë për flokët tuaj dhe ato do të rriten si me...

Aplikoni këtë për flokët tuaj dhe ato do të rriten si me magji.

154
0

Pasi flokët fillojnë të bien, kjo bëhet një problem i vërtetë për të dy gjinitë, burrat dhe gratë. Metoda më e mirë për të zgjidhur këtë problem është ajo e natyrale, dhe në këtë artikull, ne do të paraqesim një ilaç efikas që përbëhet nga një përbërës i vetëm që ju tashmë keni në kuzhinat tuaja. Falë përdorimit të kësaj recete flokët tuaj do të rriten si të çmendur, dhe përbërësi i vetëm që ju nevojitet është patatja.
Kjo perime është produkti më i përdorur në procesin e gatimit, por është gjithashtu ideale për kujdesin e flokëve dhe mirëmbajtjen e duhur të kokës. Procesi i rritjes nuk do të fillojë menjëherë, por nëse jeni këmbëngulës dhe bëni trajtimin ditë me radhë, atëherë do të shihni rezultate të shkëlqyera me flokët tuaj.

Përdorimi i ujit të patates për flokët tuaj
Për të përgatitur këtë ujë është e nevojshme që të lani dhe të qëroni pataten. Pastaj, preteni në copa të vogla, dhe përzjejeni mirë. Nëse përzierja rezulton shumë e trashë, atëherë shtoni pak ujë. Kullojeni derisa të merrni ekstraktin e nevojshëm për rritjen e flokut tuaj.
Aplikacion:

Lyeni flokët tuaj me këtë përzierje dhe pastaj mbuloni kokë me një kapuç dushi. Lëreni të qëndrojë për rreth 20 – 25 minuta dhe pastaj lajeni me shampo dhe ujë të ngrohtë. Është e domosdoshme të kryeni këtë procedurë për tre javë me rradhë për të parë rezultatet e dukshme nëse nuk e ndiqni këtë plan, nuk do të merrni përfitimin e plotë të patateve.

Burimi: Homeremediesgarden
©gatuajshendetshem/a.c./