Aplikoi kete maske ne floke dhe mbuloi koken me leter alumini, u mahnit nga rezualtati

Shumica e vajzave dhe grave kanë shumë probleme me flokët, por me këtë hile të thjeshtë ju do të keni flokë të bukur, të shëndetshëm dhe të fortë. Çdo gjë që ju duhet janë përbërës natyral.

Përbërësit:

1 limon, portokall ose grejpfrut
1 banane
qumësht 2 litra

Përgatitja:

Ju duhet së pari të shtrydhni limonin, portokallin apo grejpfrutin. Vendosni një banane në një blender dhe përzierjeni me 2 litrat qumësht.

Pas kësaj, përzieni të gjithë përbërësit dhe masën e përftuar aplikojeni në flokët tuaj, dhe mbulojeni koken me letër alumini.

Kjo përzierje duhet të lihet të veprojë në flokë për gjysmë ore dhe pastaj i lani me shampo.

Ky kombinim do të bëjë që flokët tuaj të jenë të shndritshëm, të shëndetshëm dhe të bukur dhe ajo që është më e rëndësishme, të jenë pa zbokth.

Përshtati Panorama

You may also like...

Leave a Reply