Home SHENDETI Antibiotiku Super Natyral: Shkatërron infeksionet urinare dhe mbron veshkat!

Antibiotiku Super Natyral: Shkatërron infeksionet urinare dhe mbron veshkat!

145
0

Nëse keni pasur ndonjëherë një infeksion të traktit urinar, atëherë e dini se sa e dhimbshme dhe e parehatshme është. Shpesh ju bën të shkoni në banjë dhe urinimi bëhet shumë i dhimbshëm.

Sot, ne do t’i kushtojmë vëmendje një ilaçi të shkëlqyer natyral që do t’ju ndihmojë shumë shpejt dhe në mënyrë efikase të zgjidhni infeksionet e traktit urinar. Ky antibiotik natyral është shumë efektiv dhe do të keni rezultat pas trajtimit të parë.

Ja se si mund ta përgatitni këtë ilaç natyral për infeksionet e traktit urinar.

Ju do të duhet: 200 ml vaj ulliri, 250 gram mjaltë, 250 g limon, 250 g majdanoz

Përgatitja: Rrënjën e majdanozit dhe lëvozhgën e limonit duhet të prerë sa më imët, pastaj përzieni të gjitha përbërësit, duke përfshirë mjaltin dhe vajin e ullirit, në një blender. Pasi të përzien mirë duhet ruajtur në kavanoz të qelqit në një frigorifer.

Çdo mëngjes duhet të merrni një lugë. Pasi ta konsumoni te gjithë përzierjen, bakteret duhet të zhduken.

Shënim: Do të ishte mirë për të marrë mjaltin në një bletar i besueshëm, natyrisht, lëvroja e limonit duhet të jetë e pastërpikur!

Nëse bleni limon në një dyqan, vëndoseni të qëndrojë në ujë të ftohtë, në të cilën do të shtoni një sode pak bukë. Pastaj shpëlarjeni mirë.
Majdanozi gjithashtu duhet të lahet mirë.

Këshillë plus: Pini çaj të prodhuar nga majdanozi

Majdanozi vepron si një diuretik, dhe përveç se është një pije freskuese, ajo përshpejton procesin e shërimit. Për të lehtësuar ose parandaluar infeksionin e traktit urinar, ju duhet të pini çaj nga majdanozi. Merrni një lugë gjelle majdanoz dhe derdhni mbi 2.5 dl ujë.

Vloni për 5-6 minuta, pastaj lereni të mbuluar për 10 minuta deri sa të ftohet. Duhet të konsumohet 3 herë nga një filxhan.

Gjithashtu, majdanoz është një ilaç për këmbët e fryera dhe përdoret për humbje peshe.

/Përkthim:https://www.shendeti.info/