Aida Shtino si rrallë herë tregon për të vështirat e jetës së saj dhe u thote disa fjalë shqiptarëve: Mos u ndalni, aty kërkoni!

0
577

Aida Shtinon e njohim te gjithe si nje gazetare e zonja qe u be shume e dashur per publikun shqiptarfale edhe emisionit qe drejtonte.

Mirepo kohet e fundit ajo ka postuar ne profilin e saj mbi jeten dhe veshtiresite qe ka kaluar,

Madje Aida u ka dhene edhe shqiptareve nje mesazh qe te mos ndalen per te arritur ato qe duan.

Ja postimi i saj i plote:
Gjithcka ne kete bote eshte ne lidhje me njera tjetren. Nese me sy duket se ka hapesire dhe largesi ndermjet gjerave , ne te vertete ne thellesi aty ku syri nuk deperton, gjerat jane te lidhura. Prandaj gjithmone shikojini njerzit , gjerat , objektet me syrin e mendjes, pasi aty do te gjeni shpegim per gjithcka. Jo gjithmone gjerat jane ashtu sic duken… Mos e haroni kete gjithmone mendoni se e verteta qendron ne thellesi. Aty kerkojeni dhe jo ne siperfaqe. !