38 vjeçari humb jetën pasi kishte një njollë të kuqe në kembë. Ja cfarë zbuluan mjekët

0
837

Brett Dymond, 38 vjeç, filloi të mos ndihej mirë vetëm disa ditë para se të humbte jeten, pasi përjetoi halucinacione dhe vuri re një njollë në këmbën e tij që filloi të fryhej.

Gruaja e tij Charlene thirri urgjencen dhe atij iu tha të shkonte në spital ku mjekët zbuluan se ai kishte pickuar nga nje insekt i rralle.

Ai disa dite me pare ishte duke punuar ne kopeshte dhe aty insekti e ka pickuar ne kembe dhe me pas ai ka nuk eshte ndier mire dhe ka shkuar ne spital.

Kur shkoi në spital, Dymond u tha se fillimisht qeshte dhe bënte shaka me stafin mjekësor por me pas gjendja e tij u perkqesua dhe me pas humbi jeten.

Ai ishte babai i dy fëmijëve, Reiss, 16 vjeç dhe Tommy, 2 vjeç.