2 menyra te lehta dhe te thjeshta se si ta lani masken tuaj dhe mos harxhoni para

0
433

Tashme qe virusi ka nje perhapje me te madhe te te infektuarve perdorimi i maskes eshte ber i detyrueshem ne disa vende ndaj qe perdorimi i maskes sherben per mos perhapjen e koronavirusit.

Por sa here duhet perdorur maska a ka nje limit dhe sa here lahet ajo?

Menyra me e mire eshte qe ajo te lahet ne lavatrice me temperature 90 grade.

Ndersa ata qe nuk kane lavatrice e lajme masken me sapu apo me ilac enesh apo me cfar detergjeni qe kane ne shtepi.

Ndaj keto jane 2 menyrat se si te lani masken dhe ta perdorni perseri duke mos harxhuar para.

Mos harroni distancimin social dhe ruani distancen perdorni masken dhe lani sa me shpesh duart.